2019 Makyaj Trendleri

10.06.2019
2019 Makyaj Trendleri

Bu yıl geriye dönük makyaj trendleri moda olmaya başlamıştır. Özellikle geçmiş yılların özlemi adeta kadınların makyajında yeniden hayat bulmuş ve kendini yeniler bir hale gelmiştir. 2019 makyaj trendleri, 90′ ları yansıtan renkler ile bayanların karşısına çıkmaktadır.

Makyaj trendlerini an an takip eden ve uygulayanlar için bu yıl mat dudaklar, kahve tonlarında farlar ve kedi gözü makyajları popüler bir hale gelmiştir. Hep beraber 2019 yılı makyaj modasını incelerken bu modellerin yapımında kullanılan ince detaylara da bakalım.

2019 Yılında Kullanılan Mat Fondötenler

Fondöten seçimi yaparken modayı da takip etmek önemlidir. Geçtiğimiz yıllarda parlak fondötenler moda iken bu yıl mat görünümlü fondötenler moda olmuştur. Fondöten sürerken birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle ten yapınıza uygun rengi seçmekle işe başlamanız gerekir. Burada renk seçimi yaparken bileklerinizde ve elinizin üzerinde deneme yapmak yerine boynunuzda deneme yapmalısınız.

Mat Fondoten Kullanımı

Böylece cilt tonunuza en yakın fondöten seçimini doğru bir şekilde yapmış olursunuz. Mat fondöten sürerken fırça yardımı yerine sünger kullanmalısınız. Sünger fazla fondötenleri içine toplayacaktır. Yine sürme işlemi sırasında yüzdeki tüylerin çıkış yönüne ters olarak uygulama yapmayın, tam tersi tüy köklerinin  çıkış yönüne uygulayın. Fondöteni yanlış sürdüğünüzde cildiniz  yaşlı ve kırışık görünecektir.

2019 Yılında Parlak Göz Makyajları Trend Olmuştur

Geçen birkaç yılda göz makyajı daha sade iken 2019 yılında tam manası ile 90lı yılların göz makyajları kadar parlak ve canlı renkler gözlerde kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle gece makyajlarında kahve ve gold tonları sim detayları ile birleşerek hanımlara ayrı bir güzellik katmaktadır.

2019 göz makyajı seçimi yaparken, hafif tonlar yerine ışıltılı tonlar ile bu yılın moda makyajını yakalayabilirsiniz. Göz makyajı yaparken gözlerin burun kısımları yani göz pınarlarının gölgelendirilmesi gerekir. Bu işlem hem bayanları daha genç gösterecek hem de bu yılın moda makyajını üzerinizde taşımanıza yardımcı olacaktır.

Parlak Göz Makyajı

2019 Yılında Mat Kahverengi Rujlar

90lı yıllarda kullanılan aşırı mat renkler, bu yılda bayanların dudak makyajlarında yerini almıştır. Tabi aradan geçen yaklaşık 20 yıllık mesafe daha fazla renk çeşidi ile dolmuştur. Bu yıl seçeceğiniz rujlar da kalıcılık ve mat renklerin yanında pastel renkleri de gözden kaçırmamanızı tavsiye ederim. Örneğin feminen bir görünümden hoşlanıyorsanız, mat yeşil ruj seçimini bu yıl yadırgamadan yapabilirsiniz.

Yine bohem tarzdan hoşlanıyorsanız koyu hardal ruj seçimini kendi stilinize yansıtabilirsiniz. Mat ruj sürmenin en zor yanı rujun dudak kenarlarına taşmasıdır. Bunun olmaması için bir kulak çubuğunu ağzınıza alarak, rujunuzu dudakların iç kısmından dışa doğru sürmeniz önerilir. Böylece dudaklarınızın kenarında hiçbir şekilde taşma olmayacaktır.

Mat Rujlar

2019 Abartılı Ayeliner Modası

Ayeliner, her dönemin asil kadınları tarafından kullanılan bir makyaj türüdür. Özellikle günlük makyajda adeta kadınların kurtarıcısı diyebiliriz. Ayeliner, bu yıl 90’lı yılları yansıtan tarzda göze sürülür. Yani bu yıl uzun kuyruklu ayelinerlar modadır.

Keskin bakışları ve iddialı gözleri seven herkes bu yıl hiç çekinmeden abartılı bir şekilde gözlerine ayeliner uygulayabilirler. Ayeliner sürmenin kolay yolu ise; bir tatlı kaşığını göz kapağının üzerine dikkatli bir şekilde yerleştirin ve hemen kalem ayelinerı sürün. Böylece düzgün ayeliner yapabilirsiniz.

Ayeliner Sürme

2019 Kıvrık Kirpik Modası

Bundan 20 yıl kadar önce kalın kaşlar ve nerede ise kaşlara kadar kıvrılan kirpikler moda idi. Şimdilerde ise bu makyaj trendini yine görüyoruz. Özellikle kalın ve mat rujlar ile kullanabileceğiniz, bu makyaj modeli hem günlük hayatınıza hem de gece makyajına uyumlu olacaktır.

Kıvrık Kirpikler

Yumuşak Allıklar

Allık bir bayanı genç gösteren makyaj detaylarındandır. Bu yıl yumuşak renkler bayanların yanaklarında yer almıştır. Burada toprak renklerini ve tonlarını yüzünüze uygulayabilirsiniz. Geçen yıl şeftali tonları ve belirgin hatlar moda iken bu yıl daha yumuşak geçişler trend haline gelmiştir.

Yapılan makyaja göre allık rengi değişiklik gösterse ve her ne kadar makyaj modası değişse de, cilde tazelik veren ve gayet doğal gösteren şeftali tonları en sık tercih edilen allık rengidir. Bunun yanı sıra, buğday tenli ve açık tenli kişilerde, gül kurusu ve çilek kırmızısı renklere rastlamanız mümkün.

2019 Allık Tonları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.